Co wybrać – zabudowę szeregową czy dom wolnostojący? | Platinium Park

Co wybrać – zabudowę szeregową czy dom wolnostojący?

Apartamenty w szeregówce w Częstochowie - Platinium Park

Rosnące w ostatnich latach ceny gruntów oraz nieruchomości, nie zniechęcają Polaków od zakupu wymarzonego domu z ogrodem. Własna przestrzeń za domem to marzenie wielu, szczególnie tych, którzy zmęczeni są mieszkaniem w ciasnym bloku. Dysponując już odpowiednią kwotą na zakup nowego lokum, należy zastanowić się nad typem zabudowy oraz miejscem, w którym chcemy mieszkać. Musisz zdecydować czy bliższe jest Ci życie na wsi — w dużej odległości od aglomeracji, czy wolisz zamieszkać na obrzeżach miasta.

Patrząc na rosnącą popularność domów szeregowych zlokalizowanych na podmiejskich osiedlach, stwierdzamy, że jest to najrozsądniejszy wybór. Mieszkanie w zabudowie szeregowej to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną korzystać z uroków natury, na terenie znajdującym się w pobliżu centrum miasta. Szeregówka, najczęściej jest też tańszym rozwiązaniem niż jednorodzinny dom wolnostojący.

Zarówno w przypadku domu szeregowego, jak i wolnostojącego, cieszysz się własnym ogrodem, prywatnym wejściem oraz ograniczoną liczbą sąsiadów mieszkających w pobliżu Twojego mieszkania. Obydwa rodzaje zabudowy gwarantują Ci przestronne, możliwe do urządzenia w każdym stylu powierzchnie. Pomimo wielu podobieństw, warto wiedzieć, że dom szeregowy, nigdy nie będzie tak komfortowy, jak prywatna zabudowa na wsi, a wolnostojący dom jednorodzinny, nigdy nie dorówna szeregówce ekonomią.

Jakie wady i zalety posiadają mieszkania w zabudowie szeregowej? U jakiego dewelopera najlepiej kupić szeregówkę w Częstochowie? Przeczytaj najnowszy artykuł Platinium Park, z którego dowiesz się najważniejszych informacji na temat domów szeregowych.

Dlaczego szeregówka jest lepsza niż dom jednorodzinny?

Dom w zabudowie szeregowej posiada jeden niewątpliwy atutu — koszty inwestycyjne są niższe, niż w przypadku wolnostojącego. Opłaty, które inwestor ponosi w ramach uzbrojenia terenu czy doprowadzenia mediów są zbliżone do tych, z którymi należy się liczyć podczas budowy domu jednorodzinnego. Jednak w tym przypadku całkowity koszt rozkłada się na kilka lub kilkanaście apartamentów. Niższe koszty związane są również z eksploatacją oraz konserwacją nieruchomości w zabudowie szeregowej — wszystkie opłaty ponoszone są wspólnie z innymi lokatorami osiedla szeregowego.

Dom w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej, to nie tylko kwestia niższych opłat. W obecnych czasach nie każdy jest entuzjastą indywidualizmu — jeżeli zbyt duża prywatność kojarzy Ci się bardziej z izolacją, a nie komfortem, warto rozważyć zakup apartamentu szeregowego w pobliżu centrum miasta. W takiej zabudowie, z reguły mieszkania wybierają osoby, dla których ważne jest rozwijanie relacji w lokalnej społeczności. Najczęściej grupą docelową apartamentów na osiedlach szeregowych są młode rodziny i małżeństwa. Są to też z reguły ludzie w podobnym wieku, którzy charakteryzują się wysoką aktywnością społeczną oraz dużą chęcią interakcji. W praktyce oznacza to wychowywanie dzieci wśród rówieśników, w bezpiecznej okolicy, gdzie wszyscy się znają. Wybór takie osiedla łączy w sobie zalety jednorodzinnych domów oraz mieszkań w centrum miasta.

Szeregówka, w przeciwieństwie do domu jednorodzinnego, nie wymaga od Ciebie tak dużego nakładu pracy. Wiedz, że w przypadku zabudowy jednorodzinnej, musisz samemu zadbać nie tylko o dom, ale również o drogę dojazdową, przyłącza energetyczne oraz media. Kupując dom wolnostojący, weź pod uwagę to, że będzie on wymagał regularnego sprawdzania stanu technicznego, oraz dbania o codzienne sprawy, takie jak: koszenie trawy, naprawa elewacji czy czyszczenie kostki brukowej. W szeregówce większość z tych elementów będziesz miał zapewnionych w ramach usługi dewelopera.

Wady zabudowy szeregowej względem jednorodzinnych domów

Domy w zabudowie szeregowej również mają swoje wady. W przypadku wybrania wolnostojącego domu jednorodzinnego zapewnisz sobie dużo większą niezależność oraz prywatność. W przeciwieństwie do apartamentów szeregowych nie będziesz musiał z nikim konsultować wyboru elewacji czy innych zewnętrznych elementów budynku. Wybierając dom wolnostojący, masz również możliwość dowolnego usytuowania budynku — sam wybierasz, czy wolisz mieszkać z dala od zabudowy sąsiadów, czy drogi.

Największym atutem domów jednorodzinnych jest autonomia oraz zarządzanie domem na własnych zasadach. Brak sąsiadów za ścianą oznacza ciszę i spokój. Domy szeregowe w przeciwieństwie do jednorodzinnych, od samego początku budowy, zarządzane są przez dewelopera, który decyduje o kształcie, wyglądzie oraz funkcjonalności osiedla. Musisz również pamiętać o tym, że wnętrze szeregówki nigdy nie będzie tak samo doświetlone, jak to w domu jednorodzinnym. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku zabudowy szeregowej, na co najmniej jednej ścianie obecność okien ograniczona jest przez przylegającą do sąsiada ścianę.

Pamiętaj jednak, że koszt budowy domu jednorodzinnego jest o wiele wyższy niż w przypadku szeregówki. Ponadto domy jednorodzinne zawsze wymagają od inwestora większej działki pod zabudowę, niż ma to miejsce w przypadku szeregówki. Myślisz o zakupie domu szeregowego w Częstochowie? Sprawdź, z którego dewelopera na rynku częstochowski warto skorzystać!

Domy szeregowe Platinium Park w Częstochowie

Dlaczego warto zamieszkać w zabudowie szeregowej w Częstochowie? Wybierając apartamenty Platinium Park, w najbliższej okolicy będziesz miał możliwość korzystania z ogromnej ilości terenów zielonych oraz miejsc do rekreacji i wypoczynku. Do najpopularniejszych należy Park Lisiniec, który znajduje się w pobliżu naszych szeregówek. Mieszkając na osiedlu Platinium Park II będziesz miał dostęp do rozbudowanej infrastruktury społecznej, na którą składają się między innymi szkoły różnego szczebla, specjalistyczne szpitale, rozwinięte zaplecze sportowe i kulturalne. Wszystkie obiekty instytucji publicznych znajdują się w niewielkiej odległości od apartamentów szeregowychPlatinium Park II!

Apartamenty Platinium Park to najwyższa jakość na rynku nieruchomości. Wybierając ofertę Platinium Park, stawiasz na kompromis między domem a mieszkaniem w centrum miasta. Jednocześnie w najbliższej okolicy Częstochowskiej inwestycji znajdują się szkoły, przedszkola oraz rozbudowana infrastruktura handlowa, dzięki czemu wszystko znajdziesz w zasięgu ręki. Skorzystajz naszej oferty na apartamenty — gwarantujemy Ci zadowolenie!


Platinium Park

Kisielewskiego 48/p>

42-200 Częstochowa


mariott.development@gmail.com


Telefon: +48 501 318 308